ارائه ۱۰۱ میلیارد ریال ‌خدمات رایگان بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) به بیماران سرطانی(نیمه اول سال ۹۹)

محمدرضا اسماعیل چگنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) در ۶ ماه نخست امسال، ۳۹۰ بیمار سرطانی جدید را زیرپوشش خدمات خود قرار داد.

وی ادامه داد: این بیماران پس از تشکیل پرونده و صدور کارت عضویت انجمن حمایت از بیماران سرطانی از خدمات مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) بهره مند شدند.
مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد: پزشکان متخصص و فوق تخصص این مرکز خیریه در ۶ ماه نخست امسال ۱۷ هزار و ۵۰۰ ویزیت از بیماران زیرپوشش انجام دادند که هزینه این ویزیت‌ها سه میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال بود.
وی افزود: ۴۵۰ نفر در ۶ ماه نخست امسال از خدمات پرتودرمانی این مرکز بهره مند شدند که فرانشیز حق بیمار برای این اقدامات معادل ۵۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.
اسماعیل چگنی با اشاره به انجام ۶ هزار و ۴۸۰ نوبت تزریق شیمی درمانی با هزینه ۲۴ میلیارد ریال در نیمه نخست امسال گفت: ۵۱۶ نشست خدمات تخصصی، مشاوره و روانشناسی برگزار و چهار هزار نامه معرفی برای خدمات تصویربرداری پزشکی و آزمایشگاهی در این مرکز صادر شده است.
وی با اشاره به انجام ۲ هزار و ۵۰۰ نفر روز خدمات اسکان و تغذیه در نیمه نخست امسال در این مرکز افزود: این مرکز خیریه درمانی همچنین ۲ هزار و ۱۰۰ سبد ارزاق معادل سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به بیماران نیازمند هدیه کرده است.
مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول گفت: همه خدمات ارائه شده درمانی در این مرکز به صورت رایگان به بیماران اراِئه شده‌اند.
به گزارش ایرنا مرکز رادیوتراپی انکولوژی امام حسن مجتبی(ع) دزفول نوزدهمین مرکز آنکولوژی کشور و یکی از مجهزترین مراکز رادیوتراپی جنوب غرب کشور است.
حدود ۶ هزار بیمار مبتلا به سرطان( اغلب از شهرهای شمال خوزستان و استان‌های ایلام و لرستان) در این مرکز خیریه تحت پوشش خدمات درمانی رایگان قرار دارند.

اواخر تیرماه امسال مجوز تاسیس بیمارستان خیریه ۱۰۵ تختخوابی با گرایش سرطان از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای این مرکز در دزفول صادر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *