عملیات اجرایی احداث مرکز دیالیز در دزفول آغاز شد

طی آئینی با حضور جمعی از مسئولان و خیرین، عملیات اجرایی احداث بزرگ‌ترین مرکز دیالیز خیرساز جنوب غرب کشور با ظرفیت ۷۰ تخت در دزفول آغاز شد.

 

مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول ظهر امروز شنبه در آئین کلنگ زنی این مرکز دیالیز، اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث مرکز جدید دیالیز شهرستان دزفول در ۲ طبقه با زیربنای ۱۸۵۰ متر و مساحت ۹۰۰ مترمربع آغاز شده است.

محمدرضا اسماعیل چگنی افزود: ۵۰ درصد از هزینه احداث این مرکز دیالیز از سوی خانواده نیکوکار معتمد دزفولی به نیت مرحوم حاج محمدعلی معتمد دزفولی و مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول و ۵۰ درصد نیز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی دزفول تأمین می‌شود.

مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول اعتبار احداث این مرکز دیالیز را بالغ‌ بر۵۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: در حال حاضر بیماران دیالیزی درمان خود را در ساختمان مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی (ع) با ۳۰ تخت بستری انجام می‌دهند که با احداث مرکز جدید تعداد این تخت‌ها به ۷۰ تخت افزایش خواهد یافت.

چگنی با اشاره به فعالیت مرکز دیالیز فعلی دزفول در سه نوبت به دلیل کمبود تخت، گفت: برخی بیماران دیالیزی در ساعات شب دیالیز می‌شدند و آنها که از نقاط دوردست برای دیالیز می‌آمدند مجبور بودند در تاریکی شب به منزل بازگردند که این امر باعث بروز مشکلاتی شده بود.

وی افزود: تعداد نوبت‌های دیالیز با احداث مرکز جدید به دو نوبت صبح و عصر کاهش می‌یابد که بخشی از مشکلات بیماران از این طریق رفع خواهد شد.

مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که عملیات ساخت مرکز دیالیز دزفول در مدت ۱۲ ماه تکمیل و در بهمن‌ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

چگنی اضافه کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت در صورت ساخت مرکز جدید دیالیز دزفول، ۴۰ دستگاه دیالیز به این مرکز داده می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *